T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KONYA / KARATAY - Mevlana Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

İyilik yarışmamız devam ediyor.

Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve Deniz Feneri Derneği ortaklığında yürütülen “iyilik okulu” projeleri kapsamında bu yıl da yollardayız.

Bilindiği gibi okulumuz, bu proje kapsamında geçen yıl üç ayrı Afrika ülkesine yardım ve kardeşlik taşımıştı. Susuzluktan yüreği yanan bir köye hediye edilmiş su kuyusu, kardeşlerimizle paylaşılan kurbanlar,

İki buçuk ton civarında kıyafet ve nakit yardımları ulaştırmanın coşkusunu; 80 öğretmen, 1200 öğrenci ve velilerimizle beraber yaşadık. 

Bu yıl da yolumuz Sudan’a… Okulumuzun gönüllü öğretmen ve öğrencileriyle hazırlığa başladık. İç savaşın ve karışıklıkların sürdüğü başka bir Afrika ülkesine gidiyoruz.

Okuldan ve çevre hayırseverlerden gelen giyim, okul eşyası ve nakit para ile Şubat ayı başlarında yola çıkacağız. Şehrimizin manevi mimarlarından Şems-i Tebrizi, “BİR KARDEŞİN ÜŞÜYORSA SENİN ISINMA HAKKIN YOKTUR” der.

Biliyoruz ki oralarda bizim yolumuzu gözleyen ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz var…

Garipler var.

Yolunun gözlenmesi güzel… Ama kavuşmak daha güzel...

Bu toprakların kadim mirası adına uzaklardaki kardeşlerimizle kucaklaşmak ve onların derdine küçük de olsa merhem olmak için yola çıkacağız.

Ülkemizin içinden geçtiği ekonomik ve sosyal sorunları biliyoruz. Bunun en güzel çözümünün de uzak -yakın tüm insanlıkla bir ve beraber olmaktan geçtiğine inanıyoruz.

 Sadakanın malı artırdığını biliyoruz.

Paylaşınca çoğalacağına olan imanımız tamdır.

Sloganımız, “BUGÜN İYİ BİR ŞEYLER YAPMAK LAZIM… YARIN GEÇ OLABİLİR…” 

 

28-12-201828-12-201828-12-201828-12-201828-12-2018

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 28.12.2018 - Güncelleme: 16.04.2019 19:00 - Görüntülenme: 531
  Beğen | 2  kişi beğendi